Kožený opasek CLASSIC, chrom spona, 40mm šíře, délka 120cm

Kód: VYP031
890 Kč –33 %
Sale 7
890 Kč –33 % 590 Kč
Skladem (1 ks)
Monogram, gravírování ?

Milý fando do kožených věciček, rád bych se Ti přestavil.

Jsem dalším super kouskem z dílny sedláře Tlustého. Patřím do kategorie „Pořádný opasek za lidovou cenu“.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Milý fando do kožených věciček, rád bych se Ti přestavil.

Jsem dalším super kouskem z dílny sedláře Tlustého. Patřím do kategorie „Pořádný opasek za lidovou cenu“.

MATERIÁLY:

Jsem vyrobený z hovězí třísločiněné usně, lidově nazývané hovězí kůže nebo hověziny. Ještě existuje jeden způsob činění kůží, ten je ale vhodný leda na kabelky nebo nějaké ledvinky. Takže jsem vyrobený z pořádné kůže o síle materiálu cca 4 - 4,5mm. A jsem vyrobený jen z jedné kůže. A proč na to poukazuji? No je tady taková móda nedostudovaných sedlářů vyrábět opasky ze dvou nebo dokonce tří vrstev slabých kůží, které se slepí, sešijí a ve finále to vypadá hezky. To je ale vše. O pořádném koženém opasku zde nemůže být ani řeč. Hledáš li tedy takový opasek, jsi zde zcela špatně. Tady je jen pořádná práce rukama a z pořádných materiálů.

Jsem osazený kvalitní sponou v úpravě CHROM. To znamená, že se hezky blýskám a vypadám „cool“. A to je účel.

Kompletován jsem pomocí pořádných sedlářských nýtů, žádné amatérské šroubky a jsem z jednoho kusu. Žádné kousky u spony z jiné kůže, jiného odstínu a tak podobně, kdy zrovna tyto vychytávky jsou postupem času jen pro zlost. Navíc jsem obšitý pořádnou polyesterovou nebo polypropylenovou nití, aby to opasku dodalo šmrnc a vydrželo to. A jsem obšitý strojem, tedy šicím strojem. Přeci jen, žijeme již v 21. století a ruční šití je jen marketing rádoby milovníků kvalitní práce. Opak je však pravdou. Stroj tu nit hezky utáhl a prostě drží. A jeden steh je jako druhý, takže k sobě ladí. 

Ve finále mě sedlář Tlustý ošetřuje balzámem z včelího vosku. To abych voněl, hezky se blýskal a hlavně, abych trochu změkl. Přeci jen pořádná kůže je houževnatý materiál a abych netlačil a dělal jen radost, nesmím být jako prkno kolem pasu. A tohle bych si chtěl dopřávat postupem času více. Balzám z včelího vosku mi dělá dobře, budu pak déle sloužit a budu se tvářit dlouho stejně hezky.

 

DÉLKA OPASKU:

Tohle je odjakživa ošemetná záležitost. Mám nějakou délku a ta říká, na jak velký obvod pasu jsme v maximální délce použitelný. Při koupi bys však měl volit délku o cca 10cm delší, nežli máš v pase. Dírky jsou 4cm od sebe a zapínat bych se chtěl na tu prostřední z celkových pěti, co mám. A jen drobnost, délka opasku je měřena od konce trnu spony až po poslední dírku opasku, to je ta na konci. A na konci je ještě špička opasku. Tam sice není dírka, ale délce opasku to kapku přidá, byť již nepoužitelně :)

V praxi to tedy znamená, že máš li v pase 100cm, měl/a bys volit optimální délku opasku 110cm. Budou zde dírky na hubnutí i na pokusy o obezitu. A to na každou stranu dvě dírky. 

Opasek lze samozřejmě zkrátit na jakoukoli potřebnou délku. Stačí napsat nebo zavolat. V takových případech chceme vše uhradit předem. Kartou nebo bankovním převodem. Oni totiž existují vtipálci, co si nadiktují hromadu úprav jako délku, monogram apod., pak jim to pošleme a oni si to ani nepřevezmou. Proto u úprav platba převodem, bez diskuzí.

Jinak opasky vyrábíme v délkách 90-150cm, ale umíme i kratší. Delší už bohužel ne ze standardních materiálů, prostě se ta kravka málo protahovala a kůže nejdou tak moc dlouhé. Dělají se pak ještě kůže ze starých býků. Ty jsou dlouhé i 2,5m. Ale jsou jen v přírodní barvě a musí se případně barvit. A jsou drahé. Takže pokud by někdo potřeboval opasek délky obvodu zeměkoule, stačí zavolat nebo napsat.

VELIKOSTI OPASKŮ:

Obvod pasu

Délka opasku

80cm

90cm

90cm

100cm

100cm

110cm

110cm

120cm

120cm

130cm

130cm

140cm

140cm

150cm

 

GENDEROVÉ VAROVÁNÍ:

Jsem opasek bez nějaké specifikace pohlaví. Díky šíři 40mm (spíše 39mm, aby se lépe protahoval průvlečnou), jsem vhodný do klasických kalhot, což jsou i džíny. Navíc, a to je hodně důležité, nejsem jen pánský opasek, ale jsem i dámský. Takový genderově vyrovnaný opasek. Mohou jej tak nosit všichni.

 

PÉČE O PRODUKT:

Vlastně ani nepotřebuji nějakou významnou péči. Stačí, když se tak 2x do roka pořádně namažu a budu sloužit do roztrhání těla. Teda spíše nití :)

Jinak pro péči je vhodný balzám z včelího vosku. Hezky voní, je barevně neutrální a nestojí majlant. Navíc po něm vždy tak krásně měknu, že je nošení jedna radost. 

 

DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA:

Mohu Ti garantovat, že vydržím dlouho sloužit, nechci říkat doživotně. Ačkoli vydržím, kdo by mě chtěl nosit celý život? To je přeci hloupost. Může se stát, že třeba někde praskne nitka. Stačí mě poslat do servisu k nám a zase budu jako za mlada. 

MONOGRAM:

Samozřejmě. Monogram nebo krátký text či datum. Stačí si přiobjednat za 99Kč a do poznámky v objednávce uvést, co máme provést. Lze vyrazit nebo gravírovat laserem, u toho jsou lepší detaily a je možné i obrázek apod. Nicméně gravírování do tmavé kůže nic moc, není to tak vidět :)

Doplňkové parametry

Kategorie: OPASKOVÝ VÝPRODEJ
Délka opasku/obvod v pase: 120cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: